Явні та латентні функції соціальних інститутів. До функцій соціальних інститутів відносяться:
Але цей термін позначає також й городництво, а в поясненнях до терміну Ленського мова йде саме про городництво.
розшарування за певними ознаками (за рівнем освіти, заняттями, прибутками, релігійною належністю,
Система керуючих рішень, що спрямована на збереження або підвищення якісних параметрів системи.
Різновид горизонтальної – географічна мобільність (переїзд). Якщо до зміни місця додається зміна статусу, виходить міграція.
Його варіанти: гео – графизм, органицизм, біологічний детермінізм.
Соціальні спільноти можуть виникати спонтанно або організовано, мають формальний або неформальний вигляд. Соціальні спільноти бувають масовими та груповими. Масові мають статистичний характер, вони не є структурованими та однорідними. Групові визначають цілісність внутрішньою структурою. За Мертоном три основних риси груп:
Соціально-класова структура суспільства. Класи – це великі групи людей, що розрізняються за своїм місцем у певній системі суспільного виробництва, за їхніми відношеннями до засобів виробництва, за роллю у суспільній організації праці, за способами отримання тієї частини суспільного багатства, що знаходиться в їхньому володінні.
суспільства може тільки державна організація. Держава виникає як соціальний інститут, покликаний
У Конта першим був соціум, а вторинним – індивід, у Спенсера ж навпаки, з індивідів утворюється ціле.
опитування найактивніших – “лідерів” громадської думки.
По-перше, ми познайомимося зі соціальними структурами, що лежать в основі усіх людських суспільств. По-друге, ми поговоримо про деякі основні типи суспільств, розглядаючи як і чому вони відрізняються Суспільство один від одного.
— рольовий характер взаємодії (очікування та поведінка людей зумовлюються їх суспільним статусом і соціальними функціями);
Функції громадської думки. Функції:інформаційна, регулятивна, організаційна, внутрішньокерівна, що розділяється на дикретивну, консультативну, експресивна та заохочувальна.